Blog

OBCHODUJEM SÁM ZA SEBA...

18.07.2017

     Už ste unavení z toho, že vám každá finančná inštitúcia chce odporučiť kam alebo do čoho by ste mali investovať? Máte pocit, že všetci bankári a finančníci hovoria jedným jazykom? Intuícia vám hovorí, že ťažko zarobené peniaze idú do rizika za malý výnos a väčšiu províziu pre obchodníka? Prečo potom neobchodujete sami?

  Súčasnosť sa dá charakterizovať ako „self obdobie“ tak ako sme prechádzali vývojmi ako renesancia, gotika, romantizmus, socializmus, kapitalizmus, ja si dovolím túto dobu označiť za „self obdobie“. Keď sa poobzeráte okolo seba zistíte, že človek si radšej urobí fotku sám ( selfie) ako by poprosil kamaráta, je si tak istý, že dokonale zachytí to čo potrebuje, bez zbytočných rušivých elementov spôsobených tým, že by ho fotil kamarát. Jednotlivec sám najlepšie vie, aké vitamíny má užívať, akú dietu má držať, koľko času má ráno behať, v skratke už nepotrebuje človek odborníka, ktorý mu poradí, pretože ľudstvo si začína zvykať na to, že si vie poradiť aj samo. Či už je to vplyvom internetu a dostupných informácií, alebo nedôvery v „profesionálov“ a „odborníkov“ Ľudia sa už čím ďalej tým viac, prestali obracať so žiadosťou o pomoc na výživového poradcu, lekárnika, na fitnestrénera a pod. vedia si informácie „vygoogliť“ a najviac dôverujú sami sebe.

     Preto je dôležité rozhodnúť sa sám za seba, do čoho investujem svoje zarobené peniaze. To, čo potrebujem je možno len uistenie sa, či robím dobre, akoby nejaké pomyselné prikývnutie nad správnosťou môjho finančného rozhodnutia. Možno už nastal čas, kedy nechcú ľudia počúvať, čo by mali, kam by mali investovať, čo by mali nakúpiť, čo je pre nich zaručene dobré, aký produkt by mali určite mať a zainvestovať do neho... som presvedčená o tom, že sa chcú rozhodnúť sami, že sa chcú pri tom zabaviť, že sa chcú pri tom naučiť chápať zmyslu a kolobehu financií v akejkoľvek forme, či už v cenných papieroch, forexoch, zlate a pod.

     Za našu spoločnosť, chceme dopriať tento pocit každému, kto do toho chce ísť. Obchodujte s nami sami za seba, my budeme dohliadať a strážiť vaše rozhodnutia a budeme sa ako starostlivý rodič prizerať ako vaše investície rastú a budeme pripravení vám pomôcť keď na trhu nastanú korekcie a vaša investícia sa na určitý čas spomalí. Všetko ostatné, každé rozhodnutie je na vás...

 

 

Mgr. Lucia Kuruczová

Generálna riaditeľka